Miejsca - Atrakcje

Wybierz interesujący Ciebie rejon:images

Wjazd Gondolą na Kasprowy Wierch

Zakopane (1987m n.p.m.)

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów, ale dzięki nam trwa zaledwie kilkanaście minut - wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób zimą, latem 32 osoby! Podróż ponad tatrzańskimi dolinami obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Górna stacja kolejki jest położona na wysokości 1959 m.n.p.m (zaledwie 26 metrów poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu) i wraz z Obserwatorium Meteorologicznym stanowi parę najwyżej położonych budynków w Polsce.

Obiekt przyjazny dla niepełnosprawnych


images

Wjazd kolejką szynową na Gubałówkę

Zakopane

Gubałówka Ma wysokość od 1120 m na wschodnim końcu do 1129 m na zachodnim końcu. Wznosi się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Po wschodniej stronie Gubałówki znajduje się najwyżej położona miejscowość w Polsce – Ząb, a po zachodniej Gubałówka sąsiaduje z Butorowskim Wierchem. Ze szczytu rozpościera się piękna panorama na Polskie tatry. Na szczyt można dostać się dwoma sposobami.

Obiekt przyjazny dla niepełnosprawnych


images

Park wodny - Termy Bania

Białka Tatrzańska

Termy Bania to kompleks basenów termalnych Saunarium oraz SPA, łączący w sobie zalety wodnego parku rozrywki z filozofią termalnego wypoczynku. Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne baseny napełnione są wodą termalną o temperaturze 34oC - 38oC, charakteryzującą się korzystnym stopniem mineralizacji, czyli zawierającą między innymi takie mikroelementy jak siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Tak zróżnicowany skład wody to idealne źródło zdrowia, poprawiające kondycję fizyczną i pozytywnie wpływające na komfort życia. Ośrodek jest dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Obiekt przyjazny dla niepełnosprawnych